Модульний протез. Рух стає реальністю

Модульний протез. Рух стає реальністю
18 August, 2019

Коли пацієнтові проведена операція по ампутації кінцівки вище коліна, кращий варіант протезування для нього модульний. Він найкраще імітує рухи збереженоъ ноги і найбільш комфортний в носінні.

З чого складається?

Конструкція модульного протеза стегна не складна, але вимагає точної підгонки. Вона складається з гільзи для кукси, яка кріпиться за допомогою вакууму, адаптерів, колінного вузла, декількох модулів і самої стопи. Також в комплект входить бинт з еластика і чохол.

Як надівається протез стегна?

З гільзи відкачується повітря за допомогою клапана, за рахунок чого протез щільно закріплюється на культі. Іноді лікар-протезист рекомендує використовувати банер, в якому кріплення підлаштовано під лайнер з силікону. Вид модульного протеза залежить від того, яка операція була проведена і яку культю має кінцівка.

Переваги модульних конструкцій

  • косметичний ефект - зовнішній вигляд протеза максимально натуральний;

  • безпечний в процесі використання;

  • великий набір функцій.

Очевидно, що модульний протез стегна набагато функціональніший за каркасний, тим більше, що їх простіше регулювати, підганяючи під потреби постраждалої кінцівки. Зручно те, що вузли в таких типах протезів легко можуть бути замінені або доповнені новими деталями для підвищення рівня функціональності.

Підбираються модулі для протеза тільки лікарем-протезистом і тільки після огляду травматолога, який і надає рекомендації про те, яка конструкція буде найзручнішою для пацієнта на даному етапі протезування. З моменту зняття мірок і до підгонки протеза, як правило, проходить 2-3 тижні.

Зверніть увагу, що іноді може знадобитися не одна, а декілька примірок. Таким чином буде досягнута висока точність посадки протеза.