Протез ноги. Можливість рухатися і приховати косметичний дефект

Протез ноги. Можливість рухатися і приховати косметичний дефект
18 August, 2019

Протези нижніх кінцівок створені для того, щоб виконувати головні функції ампутованих ніг. З їх допомогою людина заново вчиться стояти, ходити, сидіти і навіть бігати. Залежно від того, якого рівня ампутація була проведена, розрізняють кілька видів протеза ніг. Ампутації можуть зачіпати як тільки пальці ніг, так і повністю всю кінцівку.

Ампутація гомілки

У зв'язку з тим, що кукса в такому випадку має слабку м'язову масу і витримати велику вагу не може, рекомендуються протези з приймальною гільзою контактного типу, яка оснащена м'яким вкладишем.

Зручність носіння такого протезу кінцівки підвищується за рахунок комплектації лайнерами з силікону або спеціального гелю з поліуретану.

Ампутація з виокремлення в колінному суглобі

В цьому випадку відділяється коліно і ампутують усю нижню частину кінцівки, але стегно залишається цілим.

Кукса після такої операції має форму груші за рахунок м'язів кістки стегна. Лікарі радять вибирати протези з точним захопленням кукси і додатковими накладками, що істотно полегшує процес надягання протеза.

Оскільки опороздатність даного виду кукси досить висока, то її не потрібно розвантажувати за допомогою сідничної кістки.

Ампутація на рівні стегна

За цим видом операції частково видаляється стегнова кістка, що дозволяє використовувати як модульні конструкції, так і каркасні протези.

У наш час ціна на такий протез ноги має пряму залежність від того, з якого матеріалу виготовлена ​​гільза. Варіантів багато: термопласт, шаруватий пластик давно витіснили дерев'яні деталі.

Вичленення в тазостегновому суглобі

Якщо була ампутація на рівні вертіла, то найчастіше використовуються складні конструкції у яких важливу роль відіграє тазовий корсет. Такий протез застосовується якщо ампутація дистального виду була неможлива через складну травму або онкологічну патологію.

Геміпельвектомія

При ампутації в області шийки стегна лікарі намагаються зберегти частину стегнової кістки. Протезування в цьому випадку ускладнено, так іноді під час операції видаляється одна половина тазу.

Сформувати частини для опори і для обхвату корсетом складно, через відсутність сідничної кістки протезу просто ні до чого кріпитися. Якщо видалена клубова кістка, то поверхня для захоплення корсетом значно зменшується, тому доводиться виготовляти конструкцію, яка б частково захоплювала грудну клітку.

Важливо розуміти, що перш ніж перейти до протезування, людині важливо відновитися, а під час виготовлення протеза необхідно максимально знизити навантаження на кінець кукси, шкіра на якій ніколи не зможе стати підошвенного типу.

Завдання лікаря-протезиста у період підгонки протеза стопи навчити пацієнта грамотно і точно використовувати протез, в тому числі правильно підбирати взуття, яке ми радимо купувати у тому ж місці, де і сам протез!