Комфортно і без болю. Хода на протезі стегна

19 August, 2019

Загоєний рубець після ампутації і відсутність набряку - показники того, що можна вчитися пересуватися. Для початку робіть прогулянки, спираючись на милиці, в межах 10-20 метрів. Кожен день необхідно займатися фізичними вправами, щоб зміцнювати здоров'я і підвищувати тонус м'язів.

Коли можна вставати на протез?

Як тільки пзникне запаморочення і з'явиться опороздатність збереженої кінцівки, можна переходити до ходьби. Забути про протез відразу не вийде, але дискомфорт при ходьбі зникне з практикою.

Навчаючись ходьбі на протезі стегна ви пройдете три важливих етапи:

1. Стояння на протезі.

2. Розучування і закріплення елементів кроку, навчання управлінню протезом.

3. Навчання координованій ходьбі, що нагадує рух здорової людини.

З чого почати ходьбу на протезі?

Головне - навчитися правильно переносити масу тіла на місці і під час руху. Ефективною буде організація ходьби між паралельними брусами або поручнями.

Навчилися тримати рівновагу? Починайте ходити з опорою на милиці з підлокітниками, поступово зменшуючи використання будь-яких засобів опори. Під контролем лікаря або інструктора спускайтеся і підіймайтеся по сходах, пересувайтесь на протезі по нерівній поверхні з подоланням нескладних перешкод у вигляді бордюрів.

Важливо робити однакові по довжині і неспішні кроки і ногою з протезом, і своєї. Слідкуйте, щоб зміна опори при ходьбі на протезі здійснювалася через однакові відрізки часу і не відхиляйте центр ваги в бік своєї ноги.

Як зрозуміти, що протез стегна не заважає вільному переміщенню?

У процесі вашого руху кукса відчуває стиснення - робить "видих". При опорі на протилежну кінцівку культя вже не відчуває тиск стінок приймальної гільзи - відбувається "вдих". Саме так протез не тільки дає вам можливість ходити, але і допомагає серцю підтримувати у куксі правильну циркуляцію рідини. Тому не перестарайтеся, прикріплюючи протез до культі!

Під час пересування на протезі повинна працювати вся кукса і особливо її кінець. Розумне навантаження забезпечить вам швидке навчання ходьбі, а постійний догляд за куксою і гігієна зробить ваші рухи легкими і безболісними!