Протез гомілки. Точна посадка і комфорт при використанні

17 August, 2019

Після ампутації гомілки до протезування можна приступати тільки коли це дозволяє стан кукси. В цьому випадку можна отримати від лікаря-травматолога рекомендації по вибору протеза. Найчастіше використовується тип модульної конструкції, що складається з двох частин: гільзи для кукси і самої стопи.

Найважливіше в підборі протеза гомілки - це посадка кукси, яка повинна бути точною і в міру щільно точно захоплювати м'язи повноконтактною гільзою.

Як правильно підібрати протез гомілки?

Конструкцію і комплектацію модульного протеза можна визначити тільки в індивідуальному порядку - під час особистої консультації з протезистом, щоб були враховані особливості захворювання пацієнта, набір його вимог до протезу гомілки, необхідна функціональність конструкції. Як правило, саме після консультації остаточно підбирається комплектація і принцип роботи протеза.

Які особливості у протезування гомілки?

Виготовлення конструкції після ампутації гомілки грунтується головним чином на опороздатності конструкції, яка змінюється з рівнем навантаження. Чим більше навантаження може витримати культя, тим легше людині буде впоратися з протезом. Тому важливу роль відіграє стан і довжина кукси.

 1. Протез для довгої кукси над гомілковостопним суглобом. В даному випадку ми обов'язково враховуємо діаметр кістки, який найчастіше буває мінімальним, і стан м'язів над нею.

Складність в протезуванні при такій довжині кукси полягає в тому, що для такої кукси складно витримати істотне навантаження. І протез гомілки можна підібрати тільки якщо відсутній біль в кінці кукси і за умови точного розміщення кукси в гільзі для точного контакту з конструкцією.

 2. Якщо кукса середньої довжини, то виготовити протез набагато простіше, тому що кінці кісток покриті м'язами в достатній мірі і сама культя може витримувати серйозне навантаження в середньому до 30-60% маси тіла.

 3. Але найбільше навантаження може витримати коротка кукса, тому що площа опилу максимально широка. У цьому випадку культя витримує 100% навантаження, при цьому найчастіше використовується протез гомілки у вигляді полукінцівки, рідше - протез, де гільза кріпиться на стегно.

Зверніть увагу, що запорука точної підгонки протеза гомілки полягає не тільки в якості матеріалів, але і у відповідності кукси до гільзи. Також важливо, щоб навантаження, навіть якщо воно мінімальне, як у випадку з довгою куксою, розподілялося рівномірно.

Усі необхідні етапи протезування допоможуть пройти наші фахівці. За допомогою типу модульних конструкцій ми підбираємо потрібний вид кріплення протезу до культі, конструкцію самого протеза і додаткові пристрої, які допоможуть пацієнту швидко і комфортно навчитися заново ходити.

Перед протезуванням має сенс пройти консультацію, яка дасть розуміння, коли і за якою ціною буде виготовлений протез - записатися на прийом можна за телефонами вказаними на сайті або заповнивши форму.