Колінні вузли

Реабілітація після ендопротезування колінного суглоба. Як швидко повернути рухливість?

Після операції ендопротезування пацієнти думають лише про одне, як швидше відновити нормальне функціонування суглоба нижньої кінцівки і повернуться до звичного життя. Але поки присутній біль і дискомфорт при найменшому русі, думати про швидкій ходьбі зарано - саме час приступити до грамотної реабілітації.

На думку травматологів, швидке одужання безпосередньо залежить не тільки від успішності проведеної операції, але і від реабілітаційної програми.

Незалежно від того де пацієнт буде відновлюватися і заново вчитися ходити, йому потрібно знати важливі правила перших тижнів після ендопротезування:

  • 14 днів після операції ходити можна тільки на милицях;

  • починати рухатися без допомоги сторонніх осіб потрібно обережно, повільно нарощуючи навантаження колінного суглоба;

  • забути про милиці під час реабілітації можна буде тільки через 3 місяці після операції;

  • не можна давати надмірне навантаження на коліно, наприклад, стояти на четвереньках;

  • слід уникати різких дій тієї ногою, на якій була зроблена заміна суглоба;

  • відновлення потрібно проходити протягом 2 тижнів, не менше, строго виконуючи приписи лікаря.

У чому ж особливості реабілітації після операції на колінному суглобі?

Найважливіше після ендопротезування - знову почати ходити в звичному темпі, без поспіху і дискомфорту. Спочатку слід здійснювати прогулянки по квартирі, а після вже виходити на вулицю. За рахунок цього поступово поліпшується витривалість, а м'язи знову приходять в тонус.

Вправи потрібно робити постійно, нарощуючи не складність, а кількість однакових рухів.

Після ендопротезування колінного суглоба показана гімнастика і водні процедури, при цьому важлива роль відводиться відпочинку і правильному харчуванню.

Крім набору перевірених вправ, покликаних відновити рухову функцію прооперованої ноги, реабілітація має на увазі і СРМ-терапію, суть якої полягає в розробці колінного суглоба за допомогою робота-тренажера. Простіше кажучи - пацієнт відпрацьовує рухи колінного суглоба, не докладаючи зусиль і не задіюючи м'язи нижньої кінцівки.

Як швидко відновитися після операції із заміни колінного суглоба?

1. Чим раніше ви зробите свій перший крок, тим краще.

Найчастіше пацієнти починають ходити через добу після операції, щоб попередити тромбоз вен. Під час руху відбувається насичення тканин киснем, а значить ризик ускладнень зводиться до мінімуму. Звичайно, ходити в перші дні після ендопротезування можна тільки під контролем лікаря.

2. Комплекс вправ повинен розроблятися в індивідуальному порядку з урахуванням особливостей вашого випадку.

Пацієнти по-різному реагують на анестезію і не завжди легко виконують загальноприйняті вправи, тому ЛФК та ​​психотерапія підбирається індивідуально. Деяких пацієнтів ставлять на милиці вже на третій день після операції, а хтось готовий зробити такий крок через тиждень, а то і більше.

3. Не потрібно лінуватися на тренуваннях.

Запорука швидкого одужання - практика, незважаючи на біль на початку реабілітації. Перші кілька тижнів після ендопротезування потрібно систематично виконувати вправи для рухливості суглобів і підвищення тонусу м'язів.

4. Все добре, що в міру.

Якщо до операції пацієнт активно займався спортом, то після відновлення лікарі дозволяють повернуться до фізичних навантажень, але слід пам'ятати, що про суворих обмеженнях - не можна грати з м'ячем, бігати і стрибати. Зате плавання, вправи на велотренажері і катання на лижах дуже рекомендуються. Корисно навіть просто ходити, звертаючи увагу на поступове нарощування навантаження.

Якщо дотримуватися цих правил і дотримуватися програми реабілітації, впевненість в рухах і комфорт знову з'являться у вашому житті!Колінний вузол 3R92*

Колінний вузол 3R92*

Такі коленні вузли дають пацієнтам фізичну біологічну перевагу при виконанні повних останніх завдань.У відмінних від тра..

Моноцентричний колінний вузол 3A15 Моноцентричний колінний вузол 3A15

Моноцентричний колінний вузол 3A15

Модульний колінний вузол Streifeneder 3A15 – моноцентричний, нержавіюча сталь, з гальмом, беззамковий з механічним регул..

Моноцентричний колінний вузол 3A17

Моноцентричний колінний вузол 3A17

Моноцентричні колінні вузли замкові, для користувачів 1-2 ступеня  мобільностіРозрахований на використання пацієнта..

Моноцентричний колінний вузол 3A40 Моноцентричний колінний вузол 3A40

Моноцентричний колінний вузол 3A40

Модульний колінний вузол Streifeneder 3A40 – моноцентричний, алюміній/ нержавіюча сталь, з замком, механічним регулюванн..

Поліцентричний колінний вузол 3A1800

Поліцентричний колінний вузол 3A1800

Поліцентричні колінні вузли з пневматичним регулюванням фази опори та переносу на коротку та середню куксу стегна, для к..

Поліцентричний колінний вузол 3R60

Поліцентричний колінний вузол 3R60

Завдяки унікальній поліцентричній конструкції, вузол 3R60 забезпечує при опорі на п`яту контрольоване еластичне підгинан..

Показано від 1 до 6 з 6 (всього сторінок: 1)