Дитяче демісезонне ортопедичне взуття

Перші кроки без болю і дискомфорту

Стопи новонароджених дітей абсолютно плоскі. Арка у зводу стопи формується в перші 2 роки його життя, тому важливо стежити за чинниками, що впливають на цей процес, які не завжди можуть бути сприятливими.

Що впливає на виникнення проблем зі стопами у дітей, лікарі-ортопеди чітко сказати не можуть - негативних факторів багато:

 • слабкі зв'язки і м'язи,

 • неправильно підібране взуття для дітей (неточний розмір, повнота, незручна колодка, погана фіксація на ніжці),

 • раннє прямостояння і ходьба, коли зв'язки і м'язи ще не готові до подібних навантажень,

 • знижена рухливість дитини.

Часто причиною неправильного формування стопи виявляється те, що батьки не вважають за потрібне купити своєму малюку ортопедичне взуття і звертають увагу не на зручну колодку і підошву, а на вартість і дизайн моделей. Адже за статистикою, 80% дітей в Україні страждають від деформації стоп і їм потрібно за призначенням ортопедичне взуття.

Якщо ви вважаєте, що ортопедичне взуття для дітей негарне і нестильне. Даний стереотип давно спростований і скорегувати захворювання опорно-рухового апарату можна практично в будь-якому дитячому віці.

Купити ортопедичне взуття для дітей зараз не складно, головне мати рекомендації лікаря-ортопеда і знати яке порушення стопи вже є у вашої дитини:

 • косолапість або незначний варус;

 • незначний вальгус, коли стопи завалюються всередину;

 • поперечня або поздовжня плоскостопість;

 • Х-образне положення стоп.

Особливо важливе ортопедичне взуття для дітей з ДЦП: для неї характерні жорсткі халявки (задники), які стабілізують не тільки стопу, а й весь гомілкостоп, відмінно фіксуючи ніжку.

А ось в антиварусних або антивальгусних моделях важливу роль відіграє високі задинки і скошений каблук Томаса, який має подовжений внутрішній край при вальгусі і подовжений зовнішній при варусі.

Якщо у дитини поєднані порушення стопи і декілька патологій, то за рекомендацією лікаря-ортопеда дитяче взуття виготовляється на замовлення.

Для профілактики деформації наші фахівці підберуть зручне дитяче ортопедичне взуття з жорсткою задинкою і невеликим каблучком, яка буде  обов'язково комфортною та стильною.

Які переваги в ортопедичного взуття для дітей?

Зовні дитячі ортопедичні сандалі або черевики зазвичай відрізняються незначною мірою від звичайних, але якщо придивитися, то помітним стає ряд переваг:

 1. Зовнішня частина виготовляється з натуральної шкіри, замші або нубука, не використовується ніякої синтетики.

 2. При пошитті не робляться грубі стики і шви, через те таке дитяче ортопедичне взуття не натирає ніжку.

 3. Підошва гнучка, амортизує при ходьбі і не ковзає.

 4. Задинки в дитячому ортопедичному взутті робляться вище кісточки, в середньому на 2 см, і чітко фіксує ніжку, не даючи їй завалюватися усередину або назовні.

 5. Носок зроблений таким чином, щоб пальці у взутті вільно рухалися.

 6. В ортопедичному взутті ноги не упрівають, тому що в ортопедичному взутті передбачені вологопоглинаючі устілки з антибактеріальним напиленням.

 7. Найчастіше є супінатор, який підтримує стопу в правильному положенні.

 8. Для дітей у віці до 3-х років передбачений каблук заввишки не більше 0,5 см, дітям старшого віку - 1 см, а до 12 років моделі мають каблук Томаса висотою до 2 см.

Раніше діти відмовлялися носити ортопедичне взуття, тому що воно виглядало грубим і було важким. Сучасне ортопедичне взуття легке і гарне, тим більше, що за бажанням батьків можна виготовити на замовлення і купити будь-яку модель.

Лікувальне взуття допомагає не тільки вилікувати дитячі ніжки від різних порушень, а й попередити їх розвиток.

Вибираючи ортопедичне дитяче взуття, звертайте увагу на те, наскільки щільно воно сидить на ніжці дитини, чи забезпечує м'яку підтримку при ходьбі, чи захищає стопу від травм і деформацій, чи легко в ній пересуватися.

У чому ходити вдома?

Часто батьків цікавить питання, чи потрібне ортопедичне взуття дитині вдома. Якщо немає серйозних порушень, то лікарі-ортопеди призначають профілактичні моделі тільки для носіння на вулиці.

Якщо ж порушення серйозні і поєднані, то для більш сильного впливу можна купити дитяче взуття для дому, наприклад, капці, і носити стільки часу, скільки призначить лікар-ортопед.

В цілому, лікарі-ортопеди радять ходити по будинку дітям босоніж.

У формуванні правильного зводу стопи і постави придивляйтеся частіше до того, як ходить ваша дитина, як він ставить ніжку на землю, цікавтеся, чи не відчуває він при цьому болю і дискомфорту. Якщо є моменти, які непокоять -  зверніться за консультацією до ортопеда і не тягніть з придбанням якісного ортопедичного взуття. У цьому наш сайт, на якому представлений широкий вибір моделей на всі сезони і для будь-якого віку, вам обов'язково допоможе!


Показано від 1 до 12 з 21 (всього сторінок: 2)