❤ ЯКІСТЬ НОВОГО ЖИТТЯ ❤

Протези пальців рук

Види і особливості
протез пальца руки

Сучасні протези рук: види і особливості

Втрата пальця може створювати значні проблеми, навіть якщо він втрачений не в повному обсязі, а до рівня першої або другої фаланги. Доводиться заново переучуватися робити найпростіші речі, засвоєні з дитинства, робота на комп’ютері або утримання ложки можуть стати проблемою. Але зовсім не треба терпіти такі незручності, адже протезування фаланги пальця на руці або навіть цілого пальця для сучасної науки не представляє великої проблеми. Протези пальців рук, виготовлені із сучасних гіпоалергенних матеріалів, абсолютно безпечні і дозволяють в значній мірі повернути функціональність кисті.

БЕЗКОШТОВНЕ протезування

Согласно Порядку забезпечення ТЗР, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 року № 321 Будь-який громадянин України має право на безкоштовне забезпечення протезно-ортопедичними виробами (протезуванням і ортезуванням) за наявності направлення на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації.
Докладну інструкцію ви можете знайти на нашому сайті або уточнити деталі по телефону

Особливості протезування пальців рук

Прориви в створенні біонічних протезів рук і кистей дали поштовх створенню таких же міоелектричних протезів для пальців. Однак такі функціональні протези пальців рук виявилися не надто затребуваними внаслідок високої ціни, яка не виправдовувала їх обмежених функцій. Те ж саме стосується і механічних, або тягових протезів.

Тому переважно протези для пальців рук виготовляються у варіанті косметичних, максимально точно відтворюють колір і текстуру шкіри і володіють певним функціоналом.

Наприклад, вони дозволяють без проблем працювати на комп’ютері, утримувати в руках як громіздкі інструменти, так і ручку або олівець, водити автомобіль і здійснювати інші повсякденні і спеціальні дії.

Матеріал виготовлення протезів на пальці – переважно спеціальний силікон. Цей матеріал широко застосовується в протезуванні завдяки гіпоалергенним властивостям і тому, що цей матеріал чудово прилягає до шкіри і служить гарним ущільнювачем і демпфером. Протези пальця руки за ціною розрізняється залежно від того, виготовляється вони під конкретного користувача або є типовим виробом.

Звичайно, протези індивідуального виготовлення дорожче. З пацієнтом для початку працює художник-дизайнер, який робить зліпок з здорового пальця на іншій руці і з цього зліпка виготовляє виливок, що ідеально підходить саме для конкретного пацієнта. Це точна робота, майбутній протез пальців повинен бути виготовлений з урахуванням найдрібніших деталей, властивих майбутньому користувачеві. Особлива увага також приділяється місцю прилягання протеза до шкіри: перехід повинен бути максимально непомітним.

Наступний етап створення протеза пальця руки – вибір способу кріплення. Залежно від ступеня ампутації, таких способів виділяють три:

  • вакуумний;
  • на спеціальний клей;
  • на остеоінтегріруемий фіксатор.

Наприклад, якщо мова йде про протезі фаланги пальця, це означає, що якась частина пальця врятована і може послужити відмінною підставою для вакуумної гільзи-культепріемніка. Протез надійно і глибоко сідає на культю, і пацієнт без проблем може зняти його і надіти.

Якщо ампутація повна, так що культі не залишається зовсім, але необхідно забезпечити максимально функціональний протез пальця, застосовується остеоинтеграция. При цьому забезпечується безпосередній функціональний зв’язок між протезом і кістковою тканиною. Імплантація остеоімпланта раніше практикувалося переважно в стоматології. Це мікрохірургічна операція, яка проводиться під місцевою анестезією. Незважаючи на складність, вона набуває більшої популярності, оскільки дозволяє домогтися більшого контролю над протезом. Особливо це важливо, якщо потрібно виготовити протез великого пальця руки – оскільки цей палець грає велику роль в повсякденній діяльності.

Наші клієнти: