ЯКІСТЬ НОВОГО ЖИТТЯ

Протези пальців ніг

Види і функціональність

Стопа має досить складну конструкцію, але вона повністю функціональна в тому плані, що втрата навіть одного пальця може спричинити серйозні наслідки у вигляді складнощів при ходьбі. Особливо важливий в даному випадку великий палець, який грає роль упора при кожному кроці. На жаль, іноді необхідна ампутація пальців ніг або навіть частини стопи – найчастіше це пов’язано з обмороженнями, а також травмами внаслідок падіння важких предметів, наїздами і т.д.

На щастя, сучасні технології дозволяють допомогти тим, хто втратив пальці, частину або навіть цілу стопу. Протезування дає можливість максимально відновити функціональність кінцівки і зовнішній вигляд. Залежно від ступеня ампутації, протез може мати саму різну конструкцію і спосіб кріплення до культі. При частковій ампутації стопи протез виготовляється з м’яких вкладних елементів, забезпечуючи максимально комфортну ходьбу. Деякі різновиди протезів стопи виготовляють з особливо міцних вуглепластиків, що збільшує допустимі навантаження і термін експлуатації. Зокрема, такі протези пальців ноги або частини ступні дозволяють повноцінно займатися спортом.

У деяких випадках встановлюються готові силіконові протези пальців стопи. Цей еластичний гіпоалергенний матеріал володіє до того ж відмінними косметичними властивостями, дозволяючи максимально натуралістично імітувати зовнішній вигляд ампутованих пальців. Найчастіше їх виготовляють на замовлення за індивідуальними мірками.

Сучасна хірургія націлена на збереження якомога більшої функціональності культі, оскільки це дуже важливо для цілей протезування. Виготовлення індивідуальних протезів великих пальців ніг забезпечує користувачів надійною опорою і естетичним зовнішнім виглядом кінцівки. Критеріями, на яких ґрунтується протезист і лікар-реабілітолог при підборі параметрів індивідуального протеза, служать такі показники:

    • характер ампутації (хірургічна або травматична);
    • стан культі і її анатомічні особливості;
    • вага, вік пацієнта;
    • фізичні і фізіологічні особливості;
    • вибір матеріалу виготовлення.

Особливості конструкції протезів пальців і стоп

Залежно від умов, в яких експлуатується виріб, можлива реалізація протезів пальців ніг і частин стопи в різних варіантах. Наприклад, для носіння закритого взуття, тобто для більшої частини часу, може бути рекомендован вкладний ортопедичний пристрій – він не кріпиться до культі, а просто вкладається в взуття, імітуючи відсутню частину стопи за формою і розміром і забезпечуючи зручність при ходьбі. Також використовуються карбонові устілки, які виготовляються із спеціальним носком по формі відсутньої частини кінцівки.

Протез, що складається з культепріемніка і забезпечений спеціальними кріпильними елементами, може використовуватися з відкритим взуттям. Йому надається анатомічний зовнішній вигляд, також такий протез є повністю функціональним виробом, який можна носити при заняттях спортом, в тому числі бігом і плаванням.

Ще один різновид протезів, які заміняють частиу стопи – бігові протези. Вони можуть не мати анатомічної форми, але при цьому забезпечуються амортизаторами і виготовлені з матеріалів підвищеної міцності – вуглепластика і титанових сплавів.