ЯКІСТЬ НОВОГО ЖИТТЯ

Безкоштовне дитяче ортопедичне взуття

З натуральних матеріалів за індивідуальними мірками

Ортопедичне взуття для дітей

У деяких випадках ортопедичне взуття може знадобитися дітям вже в самому ранньому віці. Зазвичай мова йде про вроджені порушення анатомії, проблеми розвитку, рідше про травми.

Наш центр реабілітації та протезування пропонує ортопедичне взуття для маленьких пацієнтів з інвалідністю безкоштовно.

Таку можливість забезпечує участь в державній програмі надання інвалідам технічних засобів реабілітації за рахунок державного бюджету України.

Ортопедичні туфлі P049

Розміри: 34-39

Ортопедичні туфлі Р033

Колір: чорний лак
Підошва: гума мікрочарункова, гума
каучукова, підошва формована
Фіксація: застібка
Підкладка: шкіра підкладочна, тік

Розміри: 34-39

Ортопедичні черевики

Колір: чорна шкіра
Підошва: гума мікрочарункова, гума
каучукова, підошва формована
Фіксація: шнурки, блискавка-шнурок
Підкладка: байка, хутро

Розміри: 34-39

Ортопедичні черевики

Розміри: 34-39

Ортопедичні туфлі

Колір: біла шкіра
Підошва: гума мікрочарункова, гума
каучукова, підошва формована
Фіксація: шнурки
Підкладка: шкіра підкладочна, тік

Розміри: 34-39

Для чого потрібне дитині ортопедичне взуття?

Почати варто з того, що здоровій дитині ортопедичне взуття просто «для профілактики» не потрібне, воно може лише нашкодити. Потреба в ортопедичних пристосуваннях для маленьких пацієнтів встановлює тільки лікар – і тільки за призначенням лікаря в нашому центрі виготовляється безкоштовне ортопедичне взуття для дітей.

Основна причина, по якій дитині може знадобитися ортопедичне взуття – це раннє виявлення плоскостопості. Яке, в свою чергу, може бути викликано рядом причин. Наприклад, у дитини може бути вроджена слабкість м’язів і зв’язок в стопі – і тоді нормальний звід, який формується до двох років, у таких дітей залишається плоским. Плоске склепіння стопи призводить до ненормального навантаження на органи і хребет і потенційно служить причиною багатьох хвороб. На щастя, вчасно і правильно підібране ортопедичне взуття дозволяє скорегувати цю проблему на ранніх етапах, не допускаючи ускладнень.

Що впливає на виникнення проблем зі стопами у дітей, лікарі-ортопеди чітко сказати не можуть – негативних факторів багато:

 • слабкі зв’язки і м’язи,
 • неправильно підібране взуття для дітей (неточний розмір,повнота, незручна колодка, погана фіксація на ніжці),
 • раннє прямостояння і ходьба, коли зв’язки і м’язи ще не готові до подібної навантаженні,
 • знижена рухливість дитини.

 

Існує ряд ознак, які повинні стати для батьків приводом для звернення до лікаря – дитячого ортопеда. Перш за все, це звичайний домашній тест на плоскостопість. При нормальному розвитку до 4-5 років легкий відбиток ніжки дитини повинен мати тонку, але чітку лінію, яка б пов’язала п’яту з носком. Якщо така лінія відсутня зовсім або якщо вона, навпаки, занадто широка і майже дорівнює по ширині п’яти – варто звернутися до лікаря, який випише напрямок на пошиття ортопедичного взуття за індивідуальним замовленням.

Ще одна причина використання ортопедичного взуття для дітей – якщо шкарпетки ніжок дивляться всередину ( «косолоапость») або назовні. В такому випадку використовується спеціальне взуття з ортопедичними вставками з потрібною боку, які примусово направляють шкарпетки в потрібну сторону. Також показано звернення до ортопеда в разі кульгавості на одну або обидві ніжки, або скарги на біль в одній або обох ніжках.

Перші кроки без болю і дискомфорту

Плоскостопість може стати причиною хворобливих відчуттів, якщо батьки не звернулися до ортопеда вчасно. Статистика показує, що велика кількість дітей страждає відхиленнями розвитку стоп. Іноді вони можуть привести до реальних проблем в майбутньому – але ж попередити їх набагато простіше, вчасно отримавши направлення на виготовлення якісної і красивого ортопедичного взуття безкоштовно в нашому центрі! Більш того, ортопедичне взуття для дітей дозволяє уникнути неприємних хворобливих відчуттів, порушення ходи і постави.

Дуже важливим є питання правильного підбору ортопедичного взуття для дітей з ДЦП будь-якого ступеня. Для такого взуття характерною рисою є жорсткий задник, стабілізуючий гомілкостоп і стопу, що фіксує ніжку. У антиварусних і антивальгусних моделях застосовується скошений каблук Томаса, що дозволяє зорієнтувати стопу правильно і забезпечує нормальну ходу. У будь-якому випадку, раннє розпізнавання ортопедичної проблеми у дитини та виготовлення взуття за індивідуальним замовленням безкоштовно – дозволить уникнути дорогого і тривалого лікування в більш старшому віці.

Індивідуальне ортопедичне взуття для дітей

Оскільки мова йде не про анатомічне, а саме про ортопедичне взуття, важливо виготовити його в точній відповідності з особливостями пацієнта і в точності для вирішення конкретних проблем. Найтонша частина в такому взутті – це устілка зі сформованим за індивідуальною міркою супінатором. Для цього потрібно правильно зняти мірку і відбиток ніжки дитини – ми можемо зробити це в нашому центрі або виїхати для зняття мірок додому.

Зовні дитячі ортопедичні сандалі або черевики не рідко мало відрізняються від звичайних, але якщо придивитися, то помітним стає ряд переваг:

 1. Верх виготовляється з натуральної шкіри, замші або нубука, ніякої синтетики не використовується.
 2. При пошиві не робляться грубі стики і шви, тому таке дитяче ортопедичне взуття не натирає ніжку.
 3. Підошва гнучка, амортизується при ходьбі і не ковзає.
 4. Задник у дитячому ортопедичному взутті робиться вище щиколотки в середньому на 2 см і чітко фіксує ніжку, не даючи їй завалюватися усередину або назовні.
 5. Носок зроблений таким чином, щоб пальці у взутті вільно рухалися.
 6. У ортопедичному взутті ноги не пітніють, тому що устілка передбачена вологопоглинаючою з антибактеріальним напиленням.
 7. Найчастіше є супінатор, який підтримує стопу в правильному положенні.
 8. Для дітей у віці до 3-х років передбачений каблук заввишки не більше 0,5 см, дітям старшого віку – 1 см, а до 12 років моделі мають каблук Томаса висотою до 2 см.

Які переваги у ортопедичного взуття нашого виробництва

Ми використовуємо якісні сучасні матеріали, що відрізняються гіпоалергенністю і високою міцністю. Виготовлене ​​в нашому центрі ортопедичне взуття відрізняється високою точністю підгонки завдяки сучасному обладнанню. Дитяче взуття за визначенням не може служити довго, адже нога росте – але ми регулярно замінюємо ортопедичне взуття. Відповідно до державної програми для дітей покладена щорічна заміна технічних засобів реабілітації, до яких відносяться, крім взуття, також протези