ЯКІСТЬ НОВОГО ЖИТТЯ

Протези для купання

Надійні ТЗР на німецьких комплектуючих
протез для купания

Безкоштовні сучасні протези ніг для купання від центру «ЗДОРОВ'Я»

Протезування дарує людям, які пережили ампутацію гомілки або навіть ноги вище коліна можливість повернутися до нормального життя з мінімальними обмеженнями. Однак багато сучасних протезів не призначені для перебування у воді, повністю виключено це для біонічних протезів. Але радість плавання і водних видів спорту повертають пацієнтам спеціальні протези для купання. Вони мають ряд особливостей, що дозволяють не тільки захистити механізми від вологи, але і забезпечити комфорт в воді і при вході і виході з води – наприклад, в басейні.

БЕЗКОШТОВНЕ протезування

Згідно Порядку забезпечення ТЗР, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 року № 321 Будь-який громадянин України має право на безкоштовне забезпечення протезно-ортопедичними виробами (протезуванням і ортезуванням) за наявності направлення на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації.
Докладну інструкцію ви можете знайти на нашому сайті або уточнити деталі по телефону

Особливості протезів для купання

  • Перш за все, такі вироби повинні бути забезпечені надійним захистом від вологи. Тому при їх виготовленні віддається перевага полімерним матеріалам перед металом. Вузли та з’єднання максимально ізолюються від води. Також забезпечується захист від розчинених у воді агресивних речовин – в басейнах це, наприклад, хлор, в морській воді – сіль.
  • Наступна особливість – протези ніг для купання повинні бути забезпечені особливою поверхнею підошви, яка забезпечить стійкість і захист від ковзання навіть на мокрій плитці. Це важливо для басейнів, душових, галькових пляжів.
  • І звичайно, вони повинні виглядати естетично, максимально наближаючись з вигляду до природної кінцівки, так як під одягом їх вже не замаскуєш.
  • Четвертий важливий фактор – опір у водному середовищі. Для того, щоб протез створював якомога менше опору в воді, яка в 700 разів щільніше повітря, необхідно забезпечити оптимальну гидродинамическую форму.
  • Важливо також, щоб у користувача була можливість ефективно управляти протезом саме у водному середовищі. Для цього використовуються різні механізми, що забезпечують плавність рухів.
  • Протез повинен володіти вагою, схожим до кінцівки людського тіла. Якщо це буде порожня полімерна деталь з повітрям всередині, це не дасть можливості нормально плисти – в кращому випадку приймати душ. Тому протези для купання виготовляють з можливістю заповнення водою, внаслідок чого його вага збільшується. Вода легко випливає через ті ж отвори на суші.
  • І звичайно, догляд за таким протезом повинен бути дуже простим. Якщо людина плаває в природному водоймищі, всередину можуть потрапляти частинки мулу, водоростей і піску. Все це повинно легко віддалятися з протеза.

Конструктивні характеристики протезів

Конструктивно всі вироби для ніг поділяють на стегнові і гомілки. Перші призначені для ампутацій вище коліна, другі – нижче.

Стегнові протези для купання конструктивно складніше з двох причин: по-перше, в конструкції потрібно передбачити колінний суглоб, що несе високі навантаження і має досить складну анатомію. По-друге, його кріплення складніше, ніж у протеза для гомілки. Ще складніша ситуація, якщо потрібен протез стегна для купання, адже колінний суглоб повинен бути надійно захищений від води.

Це питання вирішується виробником Otto Bock за рахунок інноваційного інтегрованого фіксатора, який використовується в колінних шарнірах моделі Aqua. Механізм дозволяє вручну заблокувати шарнір для перебування у воді або вологому середовищі, забезпечивши більшу надійність опори і повний захист від вологи. Після розблокування шарніра вбудована гідравлічна система дозволяє регулювати його рух, так що протез можна використовувати для ходьби.

Протез гомілки для купання влаштований простіше, так як немає необхідності вбудовувати колінний шарнір, а голеностоп може бути безшарнірних. Виготовлений протез з шаруватого пластику, а приймальня гільза вистелена спіненим матеріалом або силіконом, який точно повторює анатомічну будову культі для ідеального прилягання. У протезі влаштовані бічні кінгстоні отвори, завдяки яким вода вільно втікає і витікає з них. Косметична оболонка з одного боку забезпечує естетичний зовнішній вигляд, з іншого – захищає матеріал протеза від пошкоджень. Вона легко може бути замінена і на підошві зроблена у вигляді рифленого профілю для забезпечення антиковзаючого ефекту.

Виробники намагаються виготовляти такі протези для купання, які були б універсальними і дозволяли використовувати їх і в повсякденній практиці. Однак деякі типи протезів небажано використовувати кожен день через підвищений знос. Вони призначені для професійних плавців. Універсальний же варіант підійде більшості користувачів.

Після підбору, збірки і примірки користувач проходить процес реабілітації і адаптації, навчаючись заново всім навичкам плавання. Але при належному тренуванні люди без проблем повертаються до колишнього рівня активності.

Безкоштовні протези гомілки

Протез гомілки модульного типу

Німеччина
prot5

Показання:

Ампутаційний дефект гомілки на рівні верхньої, середньої, нижньої третини. Укорочення культі більше 8 см.

Функції:

Функціональне і косметичний компенсації втраченої кінцівки.

Опис:

Складається з приймальної гільзи гомілки з шаруватого пластику, регулювально-сполучних пристроїв, штучної стопи.

Протез гомілки модульного типу з вкладишами із силіконової композиції

Німеччина
prot4

Показання:

Ампутаційний дефект гомілки на рівні верхньої, середньої, нижньої третини. Укорочення культі більше 8 см.

Функції:

Функціональне і косметичний компенсації втраченої кінцівки.

Опис:

Складається з приймальної гільзи гомілки з шаруватого пластику з силіконовим вкладишем, регулювально-сполучних пристроїв, штучної стопи.

Протез гомілки для купання

Німеччина
prot3

Показання:

Ампутаційні дефекти гомілки на рівні верхньої, середньої та нижньої третини.

Функції:

Функціональне і косметичний компенсації втраченої кінцівки і можливість купання.

Опис:

Складається з приймальної гільзи гомілки з шаруватого пластику, штучної стопи і елементів кріплення.

Наші клієнти:

Особливості співпраці з нашим центром

Ми пропонуємо протезування на безкоштовній для пацієнтів основі – ця послуга надається відповідно до постанови Кабінету міністрів України №321 від 2012 року. Детальна інструкція по використанню вашого законного права на безкоштовне протезування є на нашому сайті. Головне – якщо ви вирішите замовити протез гомілки в нашому центрі, обов’язково вкажіть це при одержанні направлення в вашому управлінні соціального захисту населення.

Наступний етап – це консультація з техніком – протезистом в нашому центрі або на дому, вибір оптимального для вас варіанту протеза. Технік – протезист вивчає всі анатомічні особливості кукси, при виборі також враховується спосіб життя пацієнта, вік, вага і рівень фізичної активності.

Виготовлення протеза займає близько 15 днів, в складних випадках – до 25 при замовленні особливо складних комплектуючих. Після виготовлення ми проводимо примірку і підгонку протеза, після чого лікар-реабілітолог вчить пацієнта користуванню протезом. Гарантійний термін на всі вироби нашого центру становить 12 місяців.

Еще больше фото наших изделий