Після ампутації гомілки до протезування можна приступати тільки коли це дозволяє стан культі. В цьому випадку можна отримати від лікаря-травматолога рекомендації по вибору протеза.

Найчастіше використовується тип – модульна конструкція, що складається з двох частин: гільзи для культі і самої стопи.

Найважливіше в підборі протеза гомілки – це посадка культі, яка повинна бути точною і в міру щільною

Як правильно підібрати протез гомілки?

Конструкцію і комплектацію модульного протеза можна визначити тільки в індивідуальному порядку – під час особистої консультації з протезистом, щоб були враховані особливості захворювання пацієнта, набір його вимог до протезу гомілки, необхідна функціональність конструкції.

Як правило, саме після консультації остаточно підбирається комплектація і принцип роботи протеза.

Які особливості у протезування гомілки?

Виготовлення конструкції після ампутації гомілки грунтується головним чином на опороздатності конструкції, яка змінюється з рівнем навантаження.

Чим більше навантаження може витримати культя, тим легше людині буде управлятися з протезом. Тому важливу роль відіграє стан і довжина культі.

1. Протез для довгої культі над гомілковостопним суглобом. В даному випадку ми обов’язково враховуємо діаметр кістки, який найчастіше буває мінімальним, і стан м’язів над нею.

Складність в протезуванні при такій довжині культі полягає в тому, що їй складно тримати навантаження. І протез гомілки можна підібрати тільки якщо відсутній біль в кінці культі і за умови точного приміщення культі в гільзу для точного контакту з конструкцією

2. Якщо присутня культя середньої довжини, то виготовити протез набагато простіше, тому що кінці кісток покриті м’язами в достатній мірі і сама культя може витримувати серйозну навантаження в середньому до 30-60% маси тіла.

3. Але найбільше навантаження може витримати коротка культя, тому що площа опіла максимально широка. В цьому випадку культя витримує 100% навантаження і в цьому випадку найчастіше використовується протез гомілки у вигляді полукінцівки, рідше – протез, де гільза кріпиться на стегно.

Зверніть увагу, що запорука точної підгонки протеза гомілки полягає не тільки в якості матеріалів, але і відповідність культі до гільзі. Також важливо, щоб навантаження, навіть якщо воно мінімальне, як у випадку з довгою культьою, розподілялася рівномірно.

Всі необхідні етапи протезування допоможуть пройти наші фахівці. За допомогою типу модульних конструкцій ми підбираємо потрібний вид кріплення протеза до культі, конструкцію самого протеза і додаткові пристрої, які допоможуть пацієнтові швидко і комфортно навчитися заново ходити.

Перед протезуванням має сенс пройти консультацію, яка дасть розуміння, коли буде виготовлений протез – записатися на прийом можна за телефонами вказаними на сайті або заповнивши форму.