❤ ЯКІСТЬ НОВОГО ЖИТТЯ ❤

Протез кисті руки

Види і функціональність
прот

Протез кисті руки

Кисть руки дуже важлива для повноцінного життя, і в разі її втрати людина відчуває значні незручності. Багато хто навіть вважають, що з втратою кисті повноцінне життя закінчується назавжди. Але це, звичайно, не так: сучасна наука та інженерія здатна замінити відсутню кисть протезом, який зможе виконувати безліч корисних функцій. Звичайно, це не повністю адекватна заміна, але з кожним роком функціональні можливості протезів ростуть. Протези кисті бувають в двох основних різновидах: косметичні і активні. Звичайно, у других функціональність вище, але і ціна на активні протези кисті також вище.

БЕЗКОШТОВНЕ протезування

Згідно Порядку забезпечення ТЗР, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 року № 321 Будь-який громадянин України має право на безкоштовне забезпечення протезно-ортопедичними виробами (протезуванням і ортезуванням) за наявності направлення на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації.
Докладну інструкцію ви можете знайти на нашому сайті або уточнити деталі по телефону

Косметичні протези кистей

Їх ще називають пасивними, оскільки в таких протезах немає ніяких рухомих частин і приводити їх в рух не можна. Функціональність цих пристроїв обмежена, хоча деяку роботу – наприклад, утримання ложки – вони можуть виконувати.

Складаються з:

  • культепріємніка зі спеціальною гільзою, яка служить для утримання протеза на руці;
  • металевого каркаса;
  • зовнішньої косметичної рукавички, на яку нанесений малюнок шкіри.

Такий протез кисті руки порівняно простий і недорогий, найчастіше він розглядається в якості тимчасового рішення і грає в основному лише роль маскування для культі. Виготовляється з гіпоалергенних матеріалів за індивідуальними мірками.

Активні протези

Такі пристрої дають користувачеві можливість вести якщо і не повноцінну діяльність, то дуже наближену до неї. Робота на комп’ютері, гра на музичних інструментах, утримання столярних інструментів і навіть невеликих предметів, тонка робота – все це можливо з сучасними активними протезами після деякого тренування. Ціна активного протеза кисті залежить від типу і функціональності. Існує два основних типа активних протезів – тягові, або механічні, і біоелектричні, або бионические. Розглянемо їх докладніше.

Тяговий протез кисті

Управляється такий пристрій за допомогою тяг, зусилля на які передаються за рахунок м’язової сили користувача. Тобто, спеціальні троси, які фіксуються на передпліччя, можуть натягатися і розслаблятися за рахунок напруги або розслаблення м’язів культі руки. Ці троси пов’язані з пальцями протеза і самої долонею. Звичайно, для управління таким пристроєм потрібна відома вправність – саме тому після виготовлення і підгонки механічного протеза слідує етап реабілітації та навчання. В ході цього періоду з пацієнтом працює досвідчений лікар-реабілітолог, який вчить поводженню з протезом.

Важлива перевага тягового протеза також в тому, що він дозволяє тренувати м’язи передпліччя, що, в свою чергу, дозволить простіше освоїти бионический протез.

Після серії тренувань і деякої практики механічний протез кисті дозволить виконувати досить тонку роботу, брати невеликі предмети і навіть отримувати зворотний зв’язок від пальців. Також механічний протез дає можливість контролювати зусилля на стиск.

Кожен такий протез обов’язково виготовляється індивідуально, оскільки у всіх користувачів різна анатомія м’язів, ступінь ампутації та інші анатомічні та фізіологічні особливості, спосіб життя і навантаження. Враховується також зростання пацієнта і термін ампутації. При виготовленні використовуються переважно полімерні речовини і міцні легкі сплави. Поверхня кисті покрита силіконовими накладками, за коефіцієнтом тертя наближеними до шкіри – вони забезпечують надійне зчеплення з предметом.

У деяких випадках використовуються тягові протези, відмінні за будовою від людської долоні – так звані функціональні насадки. У кожному разі вибір таких насадок здійснюється індивідуально.

Біонічні протези кисті

Біонічні, міоелектріческой, біоелектричні – все це про протез нового покоління, які забезпечують користувачеві максимальний комфорт носіння, хоча ціна такого протеза кисті руки досить висока. Це пов’язано з високою технологічністю пристрою. У таких протезах за рух пальців і самої кисті відповідають сервоприводи, сигнали на які передає спеціальний процесор.

А ось на процесор вони передаються з чутливих міодатчіков, встановлених в гільзі культепріемніка. Справа в тому, що сигнали, які головний мозок передає на м’язи за допомогою нервових волокон, мають електричну природу. І їх можна вловити, посилити і інтерпретувати потім в команди для сервоприводів. При цьому нічого в шкіру не імплантується, так як вона добре пропускає електричні імпульси. Так, при подачі мозку команди на відсутні пальці імпульс все одно виникає. Міодатчік зчитує його з поверхні шкіри культі і передає команду далі.

Такі протези дозволяють виконувати найтоншу роботу і реагують з мінімальною затримкою . Завдяки цьому значна кількість видів діяльності знову стає доступною людині, котра пережила ампутацію. Правда, у такого протеза є кілька недоліків: він досить дорогий, потребує періодичної підзарядки і боїться води – правда, дощ для нього не перешкода, але приймати душ або плавати з ним все-таки не можна.

Сучасні виробники, такі як німецька компанія Otto Bock, пропонують багатофункціональні бионические протези, які включають:

  • індивідуальні сервоприводи для кожного пальця;
  • можливість керувати швидкістю пропорційно;
  • обробку сигналів потужними мікропроцесорами, завдяки чому досягається висока швидкість і точність відгуку;
  • безліч встановлених попередньо типів хвата і положень зап’ястя для поширених ситуацій;
  • конструкцію високої міцності для підняття вантажів великої ваги;
  • поліпшену поверхню подушечок пальців, що збільшує площу зчеплення з предметом.

Сьогодні ведуться експерименти з самонавчальними системами, які дозволять зробити життя користувачів біонічних протезів ще комфортніше за рахунок засвоюваних і відтворюваних патернів. Як бачите, наука не стоїть на місці і втрата кисті в XXI столітті – зовсім не вирок.

Відео нашіх клієнтів: