ЯКІСТЬ НОВОГО ЖИТТЯ

Безкоштовне дитяче протезування

Надійні ТЗР на німецьких комплектуючих
дитяче протезувавння

Дитяче протезування кінцівок

Така послуга, на жаль, іноді необхідна, причому з найрізноманітніших причин. Головні причини протезування – вроджені патології кінцівок, наприклад, часткова або повна відсутність однієї або обох рук або ніг, а також травми і ампутації. Операція ампутації іноді застосовується також при вродженої патології кінцівок. І все ж навіть такі генетичні або ембріональні порушення не є вироком – приклад того південноафриканський бігун Оскар Пісторіус. Народившись з важкою патологією ніг і переживши ампутацію частини не функціональних ніг, він в дитячому віці почав користуватися протезами. А потім і зовсім став чемпіоном світу, використовуючи спеціальні бігові протези.

БЕЗКОШТОВНЕ протезування

Згідно Порядку забезпечення ТЗР, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 року № 321 Будь-який громадянин України має право на безкоштовне забезпечення протезно-ортопедичними виробами (протезуванням і ортезуванням) за наявності направлення на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації.

Особливості дитячого протезування

Реабілітологи та протезисти сходяться в думці, що якщо вже протезування необхідно, чим раніше воно буде проведено, тим легше дитині буде з ним зжитися і почати користуватися якщо не як «рідною» кінцівкою, то досить впевнено. Головною ж складністю в дитячому протезуванні, яка стосується абсолютно всіх різновидів протезних виробів, є швидке зростання дитини.

У зв’язку з цим міняти протези доводиться досить часто – до завершення фази активного росту в середньому раз на рік.

Цей факт, а також особливості дитячої анатомії вимагають уважної участі лікаря-протезує на всіх стадіях процесу підбору, примірки і реабілітації.

Рівень ампутації визначається характером і локалізацією ураження, а також рівнем життєздатності тканин, наявністю супутніх захворювань. Регенеративні здатності дитячого організму вище, ніж дорослого, це враховується при плануванні реабілітаційних заходів і подальшого протезування. Необхідно створювати такі умови для відновлення, які б максимально сприяли нормальному загоєнню. Наприклад, необхідно запобігати утворенню спайок між кісткою і рубцем, особливо поблизу суглобів. Це може викликати деформацію культі і ускладнити протезування.

Значна увага при протезуванні приділяється також підбору і підгонці приймальної гільзи. Вона повинна формуватися з урахуванням дитячої анатомії, рівня протезування і стану рубця. Перспективним напрямком в дитячому протезуванні є використання демінералізованих трансплантатів, які використовуються для розширення нижньої частини культі, запобіганню вростання кістки в м’які тканини і стимуляції росту кісткової тканини. Такі трансплантати мають вигляд муфти, яка одягається на кінець культі і фіксується штифтами. Вона стимулює потовщення культі і не травмує м’які тканини.

Різновиди протезів для дітей

В принципі, всі типи протези кінцівок, які використовуються для дорослих, підходять і для дітей – з поправкою на анатомію і розміри. Це можуть бути:

 • косметичні;
 • функціонально-косметичні;
 • робочі;
 • тягові;
 • бионические із зовнішнім джерелом живлення.

Дитячий протез стегна

детский протез бедра

Сучасні протези стегна дозволяють дитині вести активний і повноцінний спосіб життя, стрибати, бігати, гуляти в парку і кататися на велосипеді.

Дитячий протез гомілки

Детский протез голени

Протез гомілки складається з культепріемной гільзи, педілінового вкладиша, робочого модуля, а в разі дуже короткої культі, додаткової гільзи зі шнурівкою і стопи.

Дитячий протез стопи

детский протез стопы

Рівень активності, вага, рівень ампутації  є тими факторами, які впливають на вибір протеза стопи

Детальніше про типи дитячих протезів

Перший тип підходить лише в якості косметичної заміни кінцівки і виконує обмежену кількість функцій. Другий тип – це перехідний варіант між повнофункціональними протезами та косметичними, вони дозволяють, наприклад, ходьбу. Робочі протези рук оснащуються знімними кистями для заміни на різні інструменти і пристосування в залежності від виду діяльності.

Тягові протези можуть управлятися м’язовою силою користувача, яка передається на складну систему тяг. Вони набагато функціональніші попередніх типів, але мають особливості при використанні в дитячому протезуванні через те, що дитяча мускулатура, як правило, ще недостатньо розвинена. Такий протез вимагає певного часу на освоєння, проте дозволяє повернутися практично до колишнього рівня активності.

Однак саме активні тягові протези вважаються максимально придатними для дітей у віці від 2 до 10 років через невелику вагу і вартості при наявності широкого функціоналу. З таким протезом дитина зберігає активність, що вкрай важливо для формування здорової основи майбутнього життя. Віна не відчуває інвалідність і не соромиться її, що також важливо для процесу нормальної соціалізації і спілкування з однолітками. Тяговий протез також може розглядатися як тренувальний перед подальшою установкою біонічного.

Тягові протези для дітей мають модульну систему, за рахунок чого можливо частково компенсувати зростання дитини, змінюючи довжину окремих зчленувань. Модульні протези збираються з окремих стандартних деталей, довжину яких можна змінювати в залежності від зростання і пропорцій користувача, що дуже підходить саме для завдань дитячого протезування.

Біонічні протези через свою досить високу вартість краще ставити після закінчення фази активного росту, хоча допускається їх установка вже після досягнення 10-12 років. У біонічному протезі встановлені сервоприводи, які приводяться в дію і управляються нервовими імпульсами, що передаються на спеціальні датчики. Освоєння такого протеза також вимагає часу, зате і рівень комфорту вони забезпечують максимальний.

Наші переваги

 • БЕЗКОШТОВНЕ ПРОТЕЗУВАННЯ;
 • БЕЗКОШТОВНИЙ виїзд до клієнта чи доставка його до нашого центру;
 • швидке виготовлення ТЗР за 15-20 діб;
 • робота тільки з надійними виробниками зі світовим ім’ям;
 • застосування передових технологій протезування;
 • власна виробнича база;
 • досвідчені техніки-протезісти і лікарі-реабілітологи;
 • індивідуальний підхід і постійний зворотний зв’язок з клієнтами;

Відео наших клієнтів