Перший тип підходить лише в якості косметичної заміни кінцівки і виконує обмежену кількість функцій. Другий тип – це перехідний варіант між повнофункціональними протезами та косметичними, вони дозволяють, наприклад, ходьбу. Робочі протези рук оснащуються знімними кистями для заміни на різні інструменти і пристосування в залежності від виду діяльності.
Тягові протези можуть управлятися м’язовою силою користувача, яка передається на складну систему тяг. Вони набагато функціональніші попередніх типів, але мають особливості при використанні в дитячому протезуванні через те, що дитяча мускулатура, як правило, ще недостатньо розвинена. Такий протез вимагає певного часу на освоєння, проте дозволяє повернутися практично до колишнього рівня активності.
Однак саме активні тягові протези вважаються максимально придатними для дітей у віці від 2 до 10 років через невелику вагу і вартості при наявності широкого функціоналу. З таким протезом дитина зберігає активність, що вкрай важливо для формування здорової основи майбутнього життя. Віна не відчуває інвалідність і не соромиться її, що також важливо для процесу нормальної соціалізації і спілкування з однолітками. Тяговий протез також може розглядатися як тренувальний перед подальшою установкою біонічного.
Тягові протези для дітей мають модульну систему, за рахунок чого можливо частково компенсувати зростання дитини, змінюючи довжину окремих зчленувань. Модульні протези збираються з окремих стандартних деталей, довжину яких можна змінювати в залежності від зростання і пропорцій користувача, що дуже підходить саме для завдань дитячого протезування.
Біонічні протези через свою досить високу вартість краще ставити після закінчення фази активного росту, хоча допускається їх установка вже після досягнення 10-12 років. У біонічному протезі встановлені сервоприводи, які приводяться в дію і управляються нервовими імпульсами, що передаються на спеціальні датчики. Освоєння такого протеза також вимагає часу, зате і рівень комфорту вони забезпечують максимальний.