ЯКІСТЬ НОВОГО ЖИТТЯ

Спортивні протези ніг

Види і функціональність
протез бедра

Спортивні протези ніг для різних видів спорту

Втрата нижніх кінцівок зовсім не ставить хрест на заняттях спортом і навіть більш того – можливості бігунів зі спеціалізованими протезами для бігу навіть зростають! Порівнюючи результати бігунів на Олімпійських та Параолімпійських іграх, дослідники прийшли до висновку, що узкоспеціалізірованни сучасні спортивні протези ніг з особливою конструкцією стопи і шарнірного суглоба можуть навіть покращувати показники професійних спортсменів. Відбувається це завдяки покращеному зчепленню і амортизації спеціальних С-образних і L-образних протезів, що мають високий підйом і посилену конструкцію голеностопа специфічної форми.

БЕЗКОШТОВНЕ протезування

Згідно Порядку забезпечення ТЗР, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 року № 321 Будь-який громадянин України має право на безкоштовне забезпечення протезно-ортопедичними виробами (протезуванням і ортезуванням) за наявності направлення на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації.
Докладну інструкцію ви можете знайти на нашому сайті або уточнити деталі по телефону

Модульне протезування для різних видів спорту

Протези для занять спортом виготовляються індивідуально. При цьому враховуються особливості культі, фізіологія та анатомія пацієнта, його спосіб життя – в разі спортивних протезів враховується вид спорту і навантаження. Існують варіанти для самих різних занять:

  • для бігу;
  • для стрибків;
  • для їзди на велосипеді;
  • для занять командними іграми з м’ячем – футбол, волейбол і т.д.;
  • для лижного спорту;
  • для альпінізму;
  • для важкої атлетики;
  • для занять бойовим мистецтвами, фехтування тощо.

По индивидуальной мерке изготавливается гильза культеприемника, которая должна максимально плотно прилегать к культе, обеспечивая удобство и надежную фиксацию. Остальные части протеза являются типовыми, но с возможностью точно настраивать размер под рост, длину и пропорции ног пользователя и его нагрузки.

Это стало возможным благодаря изобретенной инженерами немецкой компании Otto Bock технологии модульного протезирования, которая постоянно совершенствуется с 60-х годов ХХ века.

Модульне протезування дозволяє зібрати з виготовлених промисловим способом деталей індивідуальний протез під потреби кожного користувача.

Матеріалами для виготовлення спортивних протезів служать сучасні шаруваті вуглецеві полімери та легкі сплави, завдяки чому вироби виходять дуже легкими і міцними, прекрасно справляючись з ударними і динамічними навантаженнями, що виникають під час занять спортом. У місці зчеплення протеза з поверхнею застосовується матеріал з підвищеним коефіцієнтом тертя – для різних видів спорту він може бути різним.

Конструктивні особливості спортивних протезів для бігу

Найбільш широко поширені бігові протези, головна особливість яких – відсутня п’ята. Конструктивно така схема нагадує лапу найшвидшої наземної тварини – гепарда. Користувач під час бігу приземляється на носок, після чого протез стискається, амортизуючи ударну навантаження, і, розширюючись як пружина, штовхає бігуна вперед.

Для мінімізації втрат швидкості і сили площа контакту бігового протеза з поверхнею мінімізована, а для протидії ковзанню в цьому місці на підошву нанесений шар матеріалу з високим коефіцієнтом тертя.

Як видно з опису, такий протез не дуже підходить для постійної ходьби, так як не забезпечує рівновагу, що не грає ролі під час бігу. Але модульна технологія має ту перевагу, що дозволяє міняти протези буквально за хвилину – як спортсмен змінює бігові кросівки на повсякденне взуття і назад.

Прикладом такого вузькоспеціалізованого бігового протеза можна назвати карбонові стопи C-Sprint виробництва все тієї ж Otto Bock. На стороні бігуна грає не тільки їх форма, а й ультрамала вага, який, тим не менш, не створює проблеми зміщення центру ваги.

Універсальні рішення для спорту

Для занять зимовими видами спорту – перш за все, лижами і сноубордом – а також спортом, який пов’язаний з пересуванням на роликах, ковзанням і т.д. – німецька компанія пропонує спортивний протез ProCarve – інноваційну комбінацію стопи і колінного шарніра з можливістю гнучкого налаштування під конкретний спорт. Особливість цього протеза в тому, що він підходить як людям зі збереженим колінним суглобом, так і при його відсутності.

Для непрофесійних занять спортом або фізкультурою різні компанії виробляють спеціальні спортивні стопи зі спеціальними настройками. Спільною особливістю таких протезів є наявність в конструкції з’єднання у вигляді скоби, що об’єднує власне стопу з гомілковостопним шарніром. Ця скоба, виготовлена ​​з міцних сплавів, забезпечує хорошу амортизацію при стрибках і бігу. При цьому стопа зберігає функціональність для використання при ходьбі, але має додаткові амортизатори в області п’яти. Також такі протези підходять для їзди на велосипеді, ігри в баскетбол, теніс і інших задач. Як приклад можна назвати стопу Challenger, яка підходить для використання з спортивним взуттям.

Протези для плавання

Такі протези дозволяють повернутися в водний спорт плавцям, які пережили ампутацію. Вони виготовляються тільки з полімерних матеріалів і не мають шарнірів – в протезах для плавання застосовується особливий спосіб кріплення із застосуванням гумових наколінників або вакуумного кріплення. Плавучість протезів збільшують за рахунок висвердлювання отворів, які не послаблюють конструкцію в цілому.

Звичайно, будь-який спортивний протез, особливо що має вузьку спеціалізацію, вимагає часу для освоєння. У нашому центрі після виготовлення протеза з пацієнтом працює лікар-реабілітолог, який допомагає йому освоїтися з виробом і почати використовувати всі його сильні сторони.

Наші клієнти: