Наступний різновид протезів має кілька назв:
- біомеханічні;
- біонічні;
- біоелектричні;
- міоелектричні;
- електронні протези.
Їх відносять до протезів із зовнішніми джерелами енергії – тобто такий пристрій вимагає періодичної підзарядки. В іншому це більш функціональний пристрій, ніж механічний протез, так як дозволяє виконувати більш тонку роботу. Управління в таких протезах на руку здійснюється шляхом передачі сигналів від м’язів на сервоприводи. Справа в тому, що будь-яке скорочення або розслаблення м’язів викликається нервовими імпульсами, що йдуть від мозку. Ці імпульси мають електричну природу і їх можна зчитувати, хоч для цього й потрібні дуже чутливі датчики. Цим обумовлена і ціна протезів для рук, забезпечених датчиками електромагнітних сигналів.
Отже, спеціальні міодатчікі, встановлені в гільзі культеприємника, вловлюють зміни електричного потенціалу, що виникає, наприклад, при бажанні підняти руку або зігнути її в лікті.
Далі справа техніки – сигнал посилюється і передається на мікропроцесор, який обробляє і інтерпретує його, віддаючи команди сервоприводу.
Складність при створенні такого пристрою також збільшують вартість. Адже у кожного користувача культя має свої параметри – рівень ампутації, фізичний розвиток м’язів, особливості шкіри, рівень підшкірного жиру. Кожному необхідна індивідуальна настройка, що враховує довжину руки, силу хвата, зростання і інші параметри. Все це призводить до того, що біонічні протези для рук за ціною можуть бути набагато дорощими за механічні аналоги. Проте на сьогоднішній день це максимально наближене до природної руці по функціональності масове рішення. Причому вартість поступово знижується, як і у будь-якої нової технології.
Однак навіть у такого протеза є недоліки. Так, він не буде працювати адекватно, якщо з моменту ампутації пройшов тривалий час і м’язова тканина культі атрофувалась разом з нервовими закінченнями. Уникнути цього можна шляхом регулярних спеціальних тренувань, які рекомендують лікарі-реабілітологи. Звичайно, ряд обмежень все одно залишиться – наприклад, піднімати занадто важкі предмети при ампутації значної частини руки або виконувати дуже тонку роботу буде неможливо.