Протезування – це ряд маніпуляцій, які повинні допомогти пацієнтові в підборі і освоєнні протезного виробу. До примірки протезу потрібно ставитися відповідально – наприклад, проводити її тільки після повного спадання післяопераційної набряклості. Також небажано проводити зняття мірок пацієнтам, які проводять значну частину часу в лежачому положенні.

Для початку виготовляється тимчасовий протез, який пацієнт носить протягом певного часу.

Якщо все в порядку, виготовляється постійний протез – точна копія тимчасового. Якщо тимчасовий протез викликає дискомфорт, він підганяється. Примірки тривають до повного задоволення пацієнта.

Але ж стан людського тіла – НЕ константа. Обсяг культі може змінюватися, зменшуватися або збільшуватися.

У першому випадку протез буде погано кріпитися до культі і ще гірше слухатися, у другому – культеприймач буде тиснути на культю, викликаючи біль і дискомфорт при носінні. Вирішити проблему занадто великого протезу допоможуть чохли на культю, що додаються до кожного протезу. Їх можна надягати кілька штук послідовно, доводячи розмір культі до потрібного.

Головне – не забувати прати чохли мінімум раз в два дні.

У другому випадку може знадобитися заміна або підгонка культеприймачи. Конкретні дії залежать від типу кріплення і матеріалу – деякі можуть бути підігнані, інші необхідно змінювати. У будь-якому випадку, слід звертатися за цим в наш центр, ми надамо кваліфіковану допомогу. Намагаючись виправити ситуацію самостійно, ви ризикуєте втратити гарантії.

Також буває, що протез барахлить або призводить до неправильної ходи, і це не завжди стає очевидним під час примірки. Якщо робота або налаштування виробу викликають дискомфорт, зв’яжіться з нашим центром. Спеціаліст проведе налаштування, обслуговування або ремонт виробу вдома або в нашій майстерні.

Якщо дискомфорт носить вид печіння або алергічних реакцій, можливо, причина в матеріалі культепрймача. Вирішити це питання також можливо в нашому центрі – вам буде потрібно або використання гіпоалергенного чохла, або повна заміна матеріалу культеприймача. Крім того, дискомфорт можуть викликати шкірні інфекції, причиною яких є патогенні мікроорганізми. Цього легко можна уникнути, потрібно всього лише регулярно доглядати за внутрішньою поверхнею культеприймача і шкірою, що включає миття мильною водою і протирання насухо.

Не варто залишати протез у вологому середовищі або поблизу джерел тепла – це може привести до деформації культеприймача, через що протез стане заподіювати дискомфорт. Також важливо стежити за рухливістю вузлів і при необхідності, не рідше одного разу на місяць, змащувати їх.