Загоєний рубець після ампутації і відсутність набряку – показники того, що можна вчитися ходьбі.

Для початку робіть прогулянки, спираючись на милиці, в межах 10-20 метрів.

Кожен день необхідно займатися фізичними вправами, щоб зміцнювати здоров’я і підвищувати тонус м’язів.

Коли можна вставати на протез?

Як тільки піде запаморочення і з’явиться опороспособность збереглася ноги, можна переходити до ходьби. Забути про протезі відразу не вийде, але дискомфорт при ходьбі піде з практикою.

Навчаючись ходьбі на протезі стегна ви пройдете три важливих етапи:

  1. Стояння на протезі.
  2. Розучування і закріплення елементів кроку, навчання управлінню протезом.
  3. Навчання координованої ходьбі, що нагадує руху здорової людини.

З чого почати ходьбу на протезі?

Головне – навчитися правильно переносити масу тіла на місці і під час руху. Ефективною буде організація ходьби між паралельними брусами або поручнями.

Научились держать равновесие?

Починайте ходити з опорою на милиці з підлокітниками, поступово зменшуючи використання будь-яких засобів опори. Під контролем лікаря або інструктора спускайтеся і піднімайтеся по сходах, ходите на протезі по нерівній поверхні з подоланням нескладних перешкод у вигляді бордюрів.

Важливо робити однакові по довжині і неспішні кроки і протезувати ногою, і своєї. Слідкуйте, щоб зміна опори при ходьбі на протезі здійснювалася через однакові відрізки часу і не відхиляйте центр ваги в бік збереглася ноги.

Як зрозуміти, що протез стегна не заважає вільній ходьбі?

У процесі вашого руху культя відчуває стиснення – робить “видих”. При опорі на протилежну кінцівку культя вже не відчуває тиск стінок приймальні гільзи – відбувається “вдих”. Саме так протез не тільки дає вам можливість ходити, але і допомагає серцю підтримувати в культі правильну циркуляцію рідини. Тому не перестарайтеся, прикріплюючи протез до культі!

Під час ходьби на протезі повинна працювати вся кукса і особливо її кінець. Розумна навантаження забезпечить вам швидке навчання ходьбі, а постійний догляд за куксою і гігієна зробить ваші рухи легкими і безболісними