Протези нижніх кінцівок створені для того, щоб заміщати головні функції ампутованих ніг. З їх допомогою людина заново вчиться стояти, ходити, сидіти і навіть бігати.

Залежно від того, якого рівня ампутація була проведена, розрізняють кілька видів протеза ноги.

Ампутації можуть зачіпати як тільки пальці ніг, так і повністю всю ногу ..

Ампутація гомілки

У зв’язку з тим, що культя в такому випадку має слабку м’язову масу і витримати велику вагу не може, рекомендуються протези з приймальні гільзою контактного типу, яка оснащена м’якою вкладкою.

Зручність використання такого протеза ноги підвищується за рахунок комплектації лайнерами з силікону або спеціального гелю з поліуретану.

Ампутація з виокремлення в колінному суглобі

В цьому випадку відділяється коліно і ампутується вся нижня частина кінцівки, але стегно залишається цілим.

Культя після такої операції має форму груші за рахунок м’язів кістки стегна. Лікарі радять вибирати протези з точним захопленням культі і додатковими накладками, що істотно полегшує процес надягання протеза.

Оскільки опороздатність даного виду культі досить висока, то її не потрібно розвантажувати за допомогою сідничної кістки.

Ампутація на рівні стегна

При цьому виді операції частково видаляється стегнова кістка, що дозволяє використовувати як модульні конструкції, так і каркасні протези.

У наш час ціна на такий протез ноги має пряму залежність від того, з якого матеріалу виготовлена гільза. Варіантів багато: термопласт, шаруватий пластик давно витіснили дерев’яні деталі.

Вичленення в тазостегновому суглобі

Якщо була ампутація на рівні вертіла, то найчастіше використовуються складні конструкції, в яких важливу роль відіграє тазовий корсет. Такий протез застосовується якщо ампутація дистального виду була неможлива через складну травму або онкологічної патології.

Геміпельвектомія

При ампутації в області шийки стегна лікарі намагаються зберегти частину стегнової кістки. Протезування в цьому випадку ускладнено, так іноді під час операції видаляється одна половина таза.

Сформувати частини для опори і для обхвату корсетом складно, так як через відсутність сідничної кістки протезу просто ні до чого кріпитися. Якщо видалена клубова кістка, то поверхня для захоплення корсетом значно зменшується, тому доводиться виготовляти конструкцію, яка б частково захоплювала грудну клітку.

Важливо розуміти, що перш ніж перейти до протезування, людині важливо відновитися, а під час виготовлення протеза необхідно максимально знизити навантаження на кінець культі, шкіра на якій ніколи не зможе стати подошвенного типу.

Завдання лікаря-протезиста в період підгонки протеза навчити пацієнта грамотно і точно його використовувати, в тому числі правильно підбирати взуття, яку ми радимо купувати там же, де і сам протез!