Коли пацієнтові проведена операція по ампутації кінцівки вище коліна, кращий варіант протезування для нього модульний. Він найкраще імітує рухи збереженої ноги і найбільш комфортний в носці.

З чого складається?

Конструкція модульного протеза стегна не складна, але вимагає точної підгонки. Вона складається з гільзи для культі, яка кріпиться за допомогою вакууму, адаптерів, колінного вузла, декількох модулів і самої стопи. Також в комплект входить бінт з еластика і чохол.

Як надівається протез стегна?

З гільзи відкачується повітря за допомогою клапана, за рахунок чого протез щільно закріплюється на культі. Іноді лікар-протезист рекомендує використовувати банер, в якому кріплення влаштовано під лайнер з силікону. Вид модульного протеза залежить від того, яка операція була проведена і яку культя має кінцівку.

Переваги модульних конструкцій

  • косметичний ефект – зовнішній вигляд протеза максимально натуральний;
  • безпечний в процесі використання;
  • великий набір функцій.

Очевидно, що модульний протез стегна набагато функціональніше каркасного, тим більше, що їх простіше регулювати, підганяючи під потреби постраждалої кінцівки. Зручно те, що вузли в такого роду протезах легко можуть бути замінені або доповнені новими деталями для підвищення рівня функціональності.

Підбираються модулі для протеза тільки лікарем-протезистом і тільки після огляду травматолога, який і видає рекомендації про те, яка конструкція буде найзручнішою для пацієнта на даному етапі протезування. З моменту зняття мірок і до підгонки протеза, як правило, проходить 2-3 тижні.

Зверніть увагу, що іноді може знадобитися не одна, а кілька примірок. Таким чином буде досягнута висока точність посадки протеза.