Після операції по ампутації на будь-якому рівні може розвинутися гіперчутливість шкіри, яка в подальшому може призводити до утворення висипання. Така гіперчутливість знімається спеціальними зволожуючими лосьйонами без вмісту спирту в складі. Однак найбільш серйозно гіперчутливість може проявити себе під час протезування, коли пацієнт починає активно користуватися протезом. Пов’язано це, безумовно, з постійним тісним контактом матеріалу культеприймача зі шкірою – причому особливо зі шкірою в районі ампутації.

Щоб підготувати шкіру до використання протеза, проводять масаж м’якими тканими матеріалами, наприклад, бавовною. Поступово переходять до використання для масажу більш жорстких матеріалів, включаючи тверді кульки з тупими шипами. Щоб не спровокувати гіперчутливість шкіри і появи висипу, носити протез потрібно з перших днів потроху, всього по 20 хвилин кілька разів на день. При цьому важливо стежити за почервонінням в місці контакту культеприймаца зі шкірою. Як тільки почервоніння починає сходити за кілька хвилин (не більше), можна збільшувати термін носіння протезу до 40-60 хвилин за раз. Так, поступово збільшуючи термін носіння і проводячи регулярні огляди і гігієнічні процедури, поступово переходять на регулярне носіння.

Висип під протезом при регулярному носінні

На жаль, від появи висипу не застрахований навіть користувач протезу з великим стажем. Адже при постійному носінні шкіра повністю ізольована від припливу повітря. В таких умовах створюється ідеальне середовище для розвитку найрізноманітніших мікроорганізмів, що паразитують на людській шкірі.

При нормальних умовах завдяки постійному висушуванні і провітрюванні їх розвиток ускладнено, однак під протезом це не працює.

Щоб уникнути утворення висипання, слід регулярно проводити гігієнічні процедури і надалі – так, культеприймач і лайнер необхідно промивати і чистити не рідше разу на день.

Для цього використовуються спеціальні засоби догляду – так само, як і засоби для шкіри під культею. Розробляють ці засоби компанії-виробники модульних протезів, з якими співпрацює наш центр.

У разі, якщо висип має стійкий характер, необхідно перевірити, чи не викликана вона алергією на матеріал культеприймача, чохла або лайнера.

Їх виготовляють з гіпоалергенного матеріалу, але з огляду на настільки тісний і регулярний контакт з шкірою, виключити розвиток алергічного висипу повністю не можна.